Podsumowanie sezonu

• autor: kenek_85, 2017-06-20 12:51

W minioną niedzielę zagraliśmy ostatnie spotkanie w sezonie 16/17 przegrywając 1:3 ze zwycięzcą naszej grupy C-klasy Tajfunem Łubno Szlacheckie. Teraz nadszedł czas odpoczynku i podsumowań.

Więcej w rowinięciu...

1. Pierwsza sprawa to podziękowania

Dziękujemy kibicom którzy przez wszystkie 21 spotkań, w deszczu i upale, w domu i na wyjeździe dopingowali nas bez względu na wynik i dyspozycje. Cała drużyna chyli czoła przed wami. Dziękujemy i liczymy na więcej.

Dziękujemy działaczom naszego klubu Prezesowi Andrzejowi Zygule i trenerowi Januszowi Kardasiowi za to że się im chciało, że nawet jak innym się nie chce to jednak warto spróbować bo przynosi to efekty. Za opiekę i organizację, za nieraz własny wkład finansowy w działalność klubu lub organizację eventów. Za poszukiwanie sponsorów, za szukanie pomysłów i nie spoczywanie na laurach oraz za to że nie mówili "a po co to nam". Tu podziękowania nie tylko od zawodników ale również od kibiców, mieszkańców Błażkowej i władz gminy. Dziękujemy i liczymy na więcej.

Dziękujemy sponsorom: Gminie Brzyska, firmie Śnieżka, firmie Marbet, firmie Zajazd Pod Skałą, firmie "ZEN-SYSTEM" Eryk Gomółka, Bankowi Spółdzielczemu w Kołaczycach oraz wszystkim tym którzy przez cały sezon nam pomagali, czy to wrzucając przysłowiowe kilka złotych na wodę dla zawodników czy też fundując nam odzież sportową, sprzęt do treningu lub zapewniając inne potrzeby klubu. Dziękujemy i liczymy na więcej.

Podziękowania dla dyrektor SP w Błażkowej Pani Danuty Gąsior za współpracę, użyczenie sali sportowej podczas okresu zimowego do trenowania oraz propagowanie kultury fizycznej i sportu wśród młodzieży. Dziękujemy i liczymy na więcej.

Dziękujemy wszystkim którzy nam pomagali, wspierali nas, pożyczali nam coś lub sami przychodzili do nas z pomocną ręką, robili zdjęcia na meczach, dbali o stronę klubową, fotorelacje i inne małe rzeczy których nie sposób wymienić a jednak razem dawały świetny efekt. Dziękujemy i liczymy na więcej.

2. Podsumowanie sportowe

Po zakończeniu sezonu 15/16 i zmianach kadrowych oraz zmianach w zarządzie LKS wiele osób mówiło że to koniec klubu i jego działalności. Sportowo również mieliśmy być chłopcami do bicia w C-klasie. Jednak jak widać LKS Wisłoka Błażkowa to nie jedna czy dwie osoby w drużynie czy zarządzie a cała społeczność która razem może wiele a gdy zaczyna się dzielić to powstają konflikty i odbija się to na wynikach. Przed sezonem trzecie miejsce było postrzegane jak kwestia marzeń i żartów nawet wiedząc że zajmując je będziemy pierwszymi którzy nie awansowali do wyższej klasy rozgrywkowej. No bo jak, no bo  z czym skoro ten odszedł, tamten też, inni nie będą grali bo nie chcą. Już dobrze przepracowany okres letni i pierwsze mecze pokazały że o coś będziemy walczyć w tej lidze a niejedna drużyna straci punkty w konfrontacji z nami.

Zagraliśmy 20 spotkań z których 12 to zwycięstwa, 2 remisy i 6 porażek. Zdecydowanie lepiej szło nam na własnym boisku gdzie odnieśliśmy tylko dwie porażki i dwa razy remisowaliśmy. Gorzej było na wyjeździe bo pomimo takiej samej liczby zwycięstw porażek było cztery. Strzeliliśmy 52 bramki (z czego 15 najlepszy strzelec Stanisław Pacana) a straciliśmy 32. To przyzwoity wynik jednak ponownie do poprawy gra na wyjeździe (bilans 19-19).

Trzecie miejsce to chyba faktyczne odzwierciedlenie naszej pozycji w lidze bo zarówno z pierwszym Tajfunem jak i drugą Spartą dwukrotnie przegraliśmy i tym samym zajęliśmy lokatę za nimi. Najwyższe zwycięstwo to 8-0 u siebie z Nowym Dworem Makowiska a najwyższa porażka 4:0 z Spartą Osobnica na wyjeździe.

W sezonie zagrało łącznie 29 zawodników w naszej drużynie z czego 17 minimum 500 minut. Trzynastu wpisywało się na listę strzelców, i tylu samo miało po co najmniej jednej asyście. Otrzymaliśmy 21 kartek w tym jedną czerwoną (bezpośrednio) oraz dwukrotnie jako efekt dwóch żółtych. Najwięcej minut na boisku spędziła nasz kapitan Konrad Czapla -1733. Jesteśmy trzecią najlepszą defensywą i dopiero piątym atakiem pomimo zdobyciu 52 bramek. w spotkaniach u siebie możemy pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym w całej lidze 33-13.

3. Podsumowanie działalności statutowej

Dzięki pomocy sponsorów i władz samorządowych:

• zakupiono dwa komplety koszulek piłkarskich (zielone - MARBET, biało-czerwone - ŚNIEŻKA)
  • zakupiono siatki na bramki
  • zakupiono sprzęt treningowy (tyczki, pachołki, piłki, gumy itp.)
  • wykonano i zamontowano dodatkowe 8 ławki na stadionie
  • zakupiono toaletę przenośną.

Zorganizowaliśmy kilka wydarzeń sportowo-charytatywnych:

• Dzień Dziecka z Wisłoką Błażkowa
  • Mikołajki dla potrzebujących mieszkańców Błażkowej
  • Turniej na rzecz Domu Dziecka w Wolicy

Staraliśmy się działać i pracować dla lokalnej społeczności. Czasem stawialiśmy wyżej dobro kubu niż wynik sportowy. Mamy nadzieje że zarówno sponsorzy jak i działacze klubowi, władze samorządowe, mieszkańcy i zawodnicy będą z nami w kolejnym sezonie. Teraz nadszedł czas odpoczynku, do treningów wrócimy około połowy lipca po zapoznaniu się z terminarzem NOWEJ B-klasy. Informacja o oficjalnym zakończeniu pojawi się na stronie www i profilu fb naszego klubu.