• autor: MarcinSz0t, 2015-07-06 19:18

Wisłoka Błażkowa była w tym roku jednym z dwóch beniaminków w grupie III B klasy.  Celem po awansie z C klasy co oczywiste było przede wszystkim utrzymanie się w B klasie. Zakładany plan został zrealizowany przyzwoicie.

więcej w rozwinięciu newsa...

...

Zajęliśmy 8 miejsce z dorobkiem 34 punktów.  Z naszej grupy awansowały: LKS Czeluśnica (55 pkt) i Zamczysko Mrukowa (52 pkty).  Już w trakcie początku sezonu z rozgrywek po 3 walkowerach została wycofana Sparta Osobnica, która w nowym sezonie ponownie startuje od C klasy.  Drugi beniaminek Maraton Tarnowiec nie poradził sobie z brakami kadrowymi i po roku gry w B klasie wraca powrotem co C klasy. Ilość drużyn, które spadają z naszej grupy nie jest jeszcze znana.

Wracając ściśle do naszego zespołu:

Miejsce w tabeli:  8

Ilość punktów:

34 punkty w całym sezonie , runda jesienna - 18 pkt, runda wiosenna - 16 pkt

Podsumowanie drużyny:

24 rozegrane spotkania

10 wygranych – 4 remisy – 10 przegranych,  bramki:  41 strzelone 42 stracone (bilans -1)

Mecze u siebie:

5 zwycięstw – 3 remisy -4 porażki, bramki: 21 strzelone – 15 straconych (bilans +6)

Mecze na wyjeździe:

5 zwycięstw – 1 remis – 6 porażek, bramki 20 strzelonych – 27 straconych (bilans -7)

2 bramki – Furman Karol,

1 bramka – Przewoźnik Bartłomiej, Pacana Stanisław, Szarek Tomasz, Wojdyła Karol, Furman Mateusz, Samborski Karol, Kozubal Dariusz.

Czas gry w minutach i meczach (tylko 5 zawodników z najlepszymi wynikami , reszta indywidualnych statystyk w dostępna jest w dziale kadra) :

• 2145 minut (wszystkie 24 mecze) – Szot Marcin,
  • 2115 minut (wszystkie 24 mecze ) – Rachowicz Dawid,
  • 1920 minut (23 mecze) – Jastrzębski Marian,
  • 1918 minut (23 mecze) – Samborski Kamil,
  • 1745 minut (21 meczy) – Rak Damian,

Z przekroju całego sezonu już po rundzie jesiennej zagwarantowaliśmy sobie spokojne utrzymanie. Niewątpliwie najważniejszym meczem w rundzie wiosennej były  derby Gminy Brzyska. Na boisku w Błażkowej wygraliśmy z  Liwoczem aktualnym wtedy liderem tabeli 3:2 po bardzo dobrej grze i fantastycznym zaangażowaniem całej drużyny.  Mecz przyciągnął ogromne tłumy kibiców z okolicznych miejscowości.

W drużynie jest bardzo duży potencjał niestety nie do końca wykorzystany. Podejście zawodników do treningów, regularnych obecności  na meczach pozostawia wiele do życzenia. Okres wakacyjny to krótka przerwa między sezonami. Po dwóch tygodniach przerwy pierwszy trening odbędzie się 15 lipca w środę o godz 18:00. Chętnych zawodników do gry w naszej drużyny zapraszamy w tym terminie. Sparingi przed nowym sezonem są wstępnie ustalone. Czekamy tylko na potwierdzenie ostatecznego terminu rozgrywek (9 lub 16 sierpnia).